Opłacalność

Build Beautiful Websites

Opłacalność instalacji fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiczna przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną czyli inaczej jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Istnieją znaczne korzyści z inwestowania w energię słoneczną. Wraz ze wzrostem kosztów energii, dobre wykorzystanie przestrzeni dachowej może być rozsądną decyzją. Po prostu wykorzystując przestrzeń dachową swoich domów, budynków rolniczych, magazynów, możesz zainstalować generatory energii słonecznej i zacząć wytwarzać energię.

KorzyściKorzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej:

oszczędność i zysk

Oszczędności i zysk

Duży i szybki zwrot z inwestycji, znaczne obniżenie rachunków za energię. Koszt instalacji zwróci się w okresie poniżej 6 lat przy załażeniu, że cena prądu w tym okresie nie wzrośnie. Każdy wzrost ceny prądu wpływa na skrócenie okresu zwrotu zainwestowanych pieniędzy a po tym czasie już tylko zarabiamy na instalacji.
gwarancja niezawodności

Gwarancja niezawodności

Moduły fotowoltaiczne objęte są 25 letnią gwarancją wydajności tzn, że ich sprawność po 25 latach nie będzie niższa niż 84% sprawności znamionowej czyli panel o mocy 330 W po 25 latach pracy nie może mieć mniej niż 278 W. Ponad to panele fotowoltaiczne są bardzo wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne.
niezależność finansowa

Ekologia

Przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną nie wiąże się z jakimikolwiek zanieczyszczeniami, emisji gazów. Należy pamiętać, że w Polsce prąd produkowany jest głównie w elektrowniach węglowych, które emitują do atmosfery 1 tonę CO2 na każdy 1000 kWh, czyli wytwarzając z własnej elektrowni słonecznej 5000 kWh energii ograniczamy 5 ton emisji CO2 z elektrowni węglowych, który jest gazem cieplarnianym.

bezobsługowość systemu

Bezobsługowość systemu

Po uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej działa ona całkowicie automatycznie i nie wymaga od właściciela żadnej ingerencji.
Niezależność finansowa

Niezależność finansowa

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna powinna zminimalizować rachunki opłacane zakładowi energetycznemu do opłat stałych czyli ok 100 PLN rocznie.